четвер, 29 березня 2018 р.

ВікторинаЗнамениті харків'яни в дитинстві: відгадай, хто це?
 Ми підібрали унікальні дитячі (юнацькі) фотографії відомих харків'ян. Спробуйте відгадати, хто на знімках.
  1. Актриса театру і кіно, естрадна співачка, режисер, сценарист, письменник. Народна артистка СРСР. Найбільш відома за картинами: «Карнавальна ніч» (1956), «Дівчина з гітарою» (1958), «Старі стіни» (1973), «Солом'яний капелюшок» (1974), «Двадцять днів без війни» (1976), «П'ять вечорів» (1978) , «Улюблена жінка механіка Гаврилова» (1981), «Вокзал для двох» (1982), «Любов і голуби» (1984), «Моя морячка» (1990), «Старі шкапи» (2000).
  2. Зоолог, натураліст, мікробіолог, творець теорії фагоцитозу. Він став лауреатом Нобелівської премії за працю «Імунітет при заразливих хворобах». Серед його наукових досягнень - створення теорії фагоцитозу (клітинний імунітет), відкриття (спільно з Ковалевським) загальних для всіх тварин ембріональних стадій і зародкових листків, вдосконалення методів боротьби з небезпечними інфекціями, основи геронтології (наука про старість).
  3. Багато років тому, під час Другої світової війни, саме її голос дарував віру і надію серцям мільйонів солдат, навіть поранені бійці ненадовго забували про біль, завдяки її пісням. Її називали радянською Едіт Піаф. Співачку любили по всьому світу, до цих пір мало кому вдалося досягти навіть сотої частки її феєричного успіху.
  4. Завдяки йому люди дізналися про такі шедеври, як «В бой идут одни старики», «Зайчик» і «Ати-бати, йшли солдати». Примітно, що він не замислювався всерйоз про театральні підмостки. Він грав в постановках міського Будинку культури, але мріяв про професію льотчика. Саме тому багато ролей юнаки були тісно пов'язані з його життєвою метою. Він двічі намагався вступити в льотного училища. Стати студентом вдалося завдяки рекомендаціям сестри -  він вступив до Харківського театрального вузу.
  5. З раннього віку вона мріяла про сцену. Весь свій вільний час дівчинка проводила в оперному театрі, переглянула не по разу всі вистави. Деякі арії навіть вивчила напам'ять. Всупереч заборонам батьків в 1952 році вона вирішила поступати в Харківський театральний інститут. Вдалося їй це з першого разу. У неї однієї на вступних випробуваннях були одні п'ятірки. У неї було багато ролей в кіно. Одні з пам'ятних - в картинах «Три плюс два», «Джентльмени удачі», «Літні сни», «Розіграш» і «Місце зустрічі змінити не можна».
  6. Вчений, фізик, володар Нобелівської премії. Свого часу навчався в Росії, Азербайджані, Німеччині, Данії, Англії, Швейцарії. За свою біографію він встиг зробити значний внесок в розвиток таких напрямків фізики, як: низьких температур, атомного ядра, плазми, твердого тіла, космічних променів квантової теорії поля і механіки.

Правильні відповіді : 1. Людмила Гурченко; 2. Ілля Мечников; 3. Клавдія Шульженко; 4. Леонід Биков; 5. Наталя Фатеєва(з батьком); 6. Лев Ландау(з сестрою Сонею).

Немає коментарів:

Дописати коментар