пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Вулиці ХарковаНайкоротша вулиця Харкова


Якщо Ви думаєте, що найкоротша вулиця нашого міста - це вулиця Гоголя, то Ви помиляєтеся! Є ще менше. Найменшею по праву можна вважати вулицю Донець-Захаржевського, яка займає всього 160 метрів в довжину. Вуличка пов'язує Театральну площу і провулок Мечникова.
Вулиця носить свою назву на честь полковника Григорія Єрофійовича Дінця, який очолював Харківський та Ізюмський слобідські козачі полки, а заснована ще в XIX столітті. Полковник Донець прославився своєю мудрістю в захисті від наступів татар, а також численним будівництвом фортець і населених пунктів Слобожанщини. Є думка, що вулиця названа на честь дійсного статського радника Дмитра Андрійовича Донець-Захаржевського, останнього представника роду по чоловічій лінії.
Історія і вулиці дуже не проста, адже перейменовували її не раз. Спочатку вона називалася Мало-Німецька, але в 1894 році перейменована в Донець-Захаржевського, в 1936 році - провулок Фрунзе, в роки німецької окупації назад в Донець-Захаржевського, а після визволення Харкова повернули назву провулка Фрунзе. І тільки в 1950-х рр. метушня з назвами припинилася і вулиці повернули назву Донець-Захаржевського.
Така невелика, але з такою історією вулиця обов'язкове до відвідування!

Немає коментарів:

Дописати коментар