четвер, 4 січня 2018 р.

Фонтани Харкова10 найкрасивіших фонтанів Харкова і їх історії

Пишність фонтану може зрівнятися тільки з почуттям глибокого задоволення і насолоди від поезії, музики і любові. У Харкові чимало чудових фонтанів, і по ним можна вивчати історію, а почати варто з найвідоміших.

Фонтан на Привокзальній площі
 
Це перше, що бачить людина, яка приїхала до Харкова залізницею. Фонтан особливо вражає, якщо поїзд приїжджає в темний час доби, оскільки в вечірньому підсвічуванні виглядає просто приголомшливо.
            Його встановили в 2002 році до святкування 350 річчя Харкова. Фонтан включає кілька фонтанів, головний з яких відрізняється потужним струменем і здатністю при найменшому подиху вітру облити з ніг до голови людей, що стоять поруч. Особливість фонтану на Привокзальній площі в тому, що він демісезонний: влітку радує освіжаючим цівками води, а взимку перетворюється в світлодіодний аналог.

«Дзеркальний струмінь»

Це символ Харкова, зображення якого часто зустрічається на сувенірній продукції міста. Фонтан розташований в сквері навпроти Театру опери та балету. Це місце зустрічі закоханих пар і фотосесій молодят. Розкішно «Дзеркальний струмінь» виглядає у вечірній ілюмінації.
            З виникненням фонтану пов'язана цікава історія. Коли ексцентричний генсек СРСР Микита Хрущов приїхав в післявоєнний Харків, його обурив тролейбусний парк, який «прикрашав» центр міста. Після цього парк перенесли, а на його місці з'явився сквер з фонтаном. «Дзеркальний струмінь» веде свою історію з 1947 року, а її зовнішній вигляд архітектор Віктор Корж запозичив у Кисловодській «Альтанки», як дві краплі води схожою на символ Харкова.

Площа фонтанів
           

Навпроти «Дзеркального струменя» і Харківського театру опери та балету знаходяться відразу кілька фонтанів різної конструкції і розміру, які об'єднує єдина система підсвічування і режиму подачі води. Увечері фонтани «танцюють» під музику і кольорову іллюмінацію. Вони були побудовані разом з будівлею ХНАТОБу в 1992 році, але тільки в 2007 році придбали сучасний вигляд. Один з фонтанів має перехресну струмінь, що створює арку. Молодята, які приїжджають сюди на весільну фотосесію, часто випробовують долю - намагаються пробігти під аркою. Якщо у них це виходить, шлюб обіцяє бути міцним і щасливим.

Фонтан закоханих
Він з'явився в 2002 році з легкої руки губернатора Харківської області Євгена Кушнарьова, який запропонував студентам-архітекторам придумати ескізи для пам'ятника. В результаті переміг проект студента Харківської академії дизайну і мистецтв Дмитра Іванченко, який запропонував зробити пам'ятник у вигляді юних закоханих, що тягнуться губами один до одного для поцілунку.
            Цікаво, що спочатку пам'ятник не припускав наявності фонтану, але спритні харків'яни постійно надягали на фігури купальники, куртки, тому було вирішено оточити закоханих водою. Якщо раніше під аркою, утвореної закоханими, люди цілувалися, то тепер приходять, змочують «святою водою» губи перед поцілунком і вважають, що це забезпечить їм вічну любов.
           

Фонтан в саду імені Тараса Шевченка
Побудований в 1967 році, і нічим особливим не відрізнявся, поки через 10 років його не вирішили зробити світломузикальним. Гарна ідея спочатку приваблювала туристів, але з часом втратила новизну, і фонтан знову став звичайним.
Тільки в 2015 році фонтан отримав нове життя і знову став світломузикальним. Фонтан працює навіть взимку. Вода замерзає в химерної формі крижаного гіганта заввишки 12 метрів і постійно змінює вигляд. Але в будь-якому вигляді обриси льоду нагадують ялинку. У вечірньому підсвічуванні видовище приголомшливе і ні на що не схоже.

«Каскад»
           

«Каскад» колись був одним з найпопулярніших в місті фонтанів. Його придумали архітектор С. Маяк і інженер Ф. Савускан до 300 річчя міста.
 У 1954 році це були широкі сходи, по яких струменіла вода, впадаючи в невеликий басейн. З верхнього майданчика відкривалася чудова панорама на річку Лопань, тепер вона закрита будівлями. Плюс фонтану у величезних щаблях, за якими можна бігати влітку, рятуючись від жари. Говорять, що фонтан є точним астрономічним об'єктом, і 22 квітня, перебуваючи в центрі його нижньої частини, на світанку можна побачити оптичну ілюзію.

Фонтан в Соборному сквері
           

Фонтан розташований в каскадному Покровському сквері. Від багатьох харківських фонтанів його відрізняє місце розташування поблизу трьох соборів, тому тут хочеться сидіти в тіні дерев і насолоджуватися шелестом струменів води.
На цьому місці фонтан існував в кінці 50-х рр. минулого століття, але тоді це була чаша зі скульптурною композицією у вигляді радянської молоді. Тепер це чаша в чаші, з якої вода стікає в басейн, а верхівку прикрашає православний хрест. З недавнього часу струмені води не тільки почали представляти певний малюнок, але і підсвічуватися.

Фонтан у парку імені Горького
           

Найвеселіший фонтан в місті. Він нічим не огороджений, а потоки води прагнуть вгору прямо з-під землі.
Зараз фонтан являє собою майданчик, по якому можна бігати босоніж. Вода подається з різною інтенсивністю. Увечері фонтан підсвічується різнокольоровими вогнями, а так як парк Горького є місцем паломництва на всі свята, в ньому купаються і випускники шкіл, і десантники, і дітвора.

Фонтан на площі Героїв Небесної сотні
           

Один з найбільших фонтанів міста, який отримав нову зовнішність завдяки кладу, виявленому будівельниками в старовинному особняку по сусідству. У 2008 році фонтан привели в порядок, обладнали підсвічуванням. До цього на його місці також був фонтан, побудований ще в 30 х роках минулого століття.

Олімпійський фонтан
           

Він знаходиться навпроти Палацу спорту і був побудований до Олімпійських ігор 1980 року. Спочатку це були чаші, які за формою нагадують чашу з олімпійським вогнем. З того часу фонтан жодного разу не ремонтувався і був повністю зруйнований. Відновили його тільки в 2001 році.
 Зараз це каскад олімпійських різнокольорових чаш, за якими з різною інтенсивністю струмує вода, а у вечірній час ефект посилюється підсвічуванням і музикою.

За матеріалами MyKharkov.info 

Немає коментарів:

Дописати коментар