пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

ТОП містичних місць ХарковаХарків вражає корінних жителів і туристів своєю красою, історією, розвиненою сучасною інфраструктурою. Однак, є в цьому місті такі місця, які викликають двоякі відчуття. Від них віє містикою, деколи вони наганяють страх, лякають і, в той же час, ваблять своєю загадковістю. Саме про таких містичних місцях Харкова сьогодні і піде мова.

У питаннях магії складно залишатися об'єктивними, а поодинокі випадки завжди можна оскаржити. Але, якщо це масові свідоцтва аномалій, зафіксовані фототехнікою, тоді назвати це галюцинаціями дуже складно.


Молодіжний парк

Харків'яни, прогулюючись цим парком, неодноразово говорили про появу страшних тіней і блукаючих примар. За даними місцевих архівів, в 19-20 століттях на місці парку був цвинтар. Його знесли лише в 1970-х роках і посадили тут Молодіжний парк. Можливо, старий цвинтар і є причиною дивних явищ.

Саржин Яр
Одне з місць Харкова, де часто відбувається щось незрозуміле і дивне. Неодноразово люди заявляли про те, що бачили тут неясні примарні тіні. Цей яр є яром, що утворився на місці розлому літосферних плит. Вчені стверджують, що в місцях літосферних розломів відбуваються вібрації, які можуть викликати галюцинації. Частина містичних випадків це переконання, може, і пояснює, а ось інша частина залишається нам невідомої.

Лиса гора

Ще одним містичним місцем Харкова, які мають погану славу, є Лиса гора. Тут розташовано стародавнє кладовище споруди 1880-х років. Ходять легенди, що тут щорічно проходять ведьомські шабаші. Люди розповідають, що в цьому місці часто глухнуть машини, сама по собі включається або відключається сигналізація. Крім того, тут можна почути раптові шуми або спів.

Благовіщенський кафедральний собор        


           Чимало людей говорять про те, що в цьому місці відбуваються містичні, незрозумілі науці речі. Побудований собор на несприятливому з енергетики місці, оскільки раніше там розташовувалося давнє язичницьке кладовище. Кажуть, що тут також був розміщений циганський табір, не кажучи вже про розломи літосферних плит. Причин для аномальних явищ тут досить.
           Існує цікавий і досить моторошний факт, що в головний хрест Благовіщенського собору вже тричі била блискавка, два рази його зривало з місця, а одного разу і зовсім погнуло сильним вітром. Кілька років тому тут загорілося підкупольний простір. Містика, та й годі.

Метрополітен


Місце, через яке щодня проходить величезний потік людей, теж наповнене аномальними явищами. У 2007 році в тунелях Холодногірсько-заводській лінії люди помітили фантом самогубці. На вигляд, це був звичайний чоловік. Він стояв на платформі, а потім стрибнув на рейки і зник у тунелі.
Охоронці перевірили весь простір підземки, але так нікого і не знайшли. Камери відеоспостереження, встановлені в метро на цьому місці зовсім нікого не зафіксували. На екрані було видно лише легкі контури обриси людини, схожі на серпанок.

Харківський університет мистецтв
 

            Ходять чутки, що ночами по коридорах цієї будівлі бродить привид Дами в білому. Вперше про це заявили студенти театральної кафедри, які залишилися в університеті на нічну репетицію вистави.
             Існує легенда, що раніше в будівлі університету розташовувався будинок розпусти, де один з клієнтів, у гніві, задушив його робітницю. Привид цієї нещасної дівчини тепер і бродить в стінах будівлі. За іншою версією, до революції тут була жіноча гімназія. Одна з гімназисток наклала на себе руки. Нам не відомо, що з цього правда, тільки бродить привид в білому вбранні і донині лякає студентів.

Харківський національний університет ім В.Н.Каразіна

            Університет славиться страшними міфами. На третьому поверсі харківського вузу розташована галерея портретів усіх ректорів, які очолювали вуз за роки його існування. Ходять чутки, що рівно опівночі духи покійних ректорів залишають свої портрети і бродять по поверху. Навіть охорона і вахтери намагаються тут не з'являтися без гострої необхідності.


Харківські підземелля

Підземні харківські тунелі являють собою невід'ємну частину історії міста і зберігають безліч таємниць. Вони породили чимало чуток, легенд і домислів. Одним з найбільш поширених міфів є таємничі підземні ходи під Харковом.
Якщо в центрі міста з'являлися провали або тріщини старовинних будівель, це пояснювали існуванням підземних ходів. На початку 20 століття, коли місто активно розбудовувалося, будівельники знайшли дуже велику кількість підземних ходів.
У найдавніших з них знайдені останки поховань з часів язичництва. Їх відносять до дохристиянського періоду. Деякі з них були вириті ще в 12-13 століттях, що підтверджує справжній вік Харкова, ніж той, що усіма прийнято вважати. Ще одна частина місцевих підземних ходів відносять до Петровської епохи. Їх створювали для захисту від шведів і татар.
             Довгий час мешканці міста вважали, що в цих підземеллях заховано безліч золота. При будівництві метрополітену ніякого скарбу не було виявлено, після чого інтерес влади до катакомб пропав. Однак, легенди бутують і нині.

Бутусов будинок

               В Харкові збереглося чимало старовинних будинків з унікальною історією. У самому центрі міста, по провулку Театральному, вціліла напівзруйнована будівля-привид, яку за різними версіями називають «Бутусовим будинком» або «Дахом світу». «Дахом світу» її назвали через те, що тут з напівзруйнованого даху відкривається фантастично красивий вид на Харків. Походження другої назви загубилося за давністю років.
Побудовано будинок було ще в 1910 році, як житловий будинок або готель. До сьогоднішнього дня первісний вигляд внутрішнього оздоблення будівлі практично не зберігся. Ходити сюди небезпечно через безліч провалів в підлозі. Робилося кілька спроб реконструювати будинок, однак всі вони не були реалізовані.

Про цей страшний будинок ходить маса міфів. По одному з них, всі, хто намагався відновити будинок, просто божеволіли. Зносити будівництво заборонено, а відновити до сих пір охочих не знайшлося. Так і стоїть «Дах світу» посеред сучасного Харкова, нагадуючи жахливого привида.


Пам'ятник Шевченку
 
Ще однією причиною для поширення містичних чуток в Харкові завжди був пам'ятник Великому Кобзарю Тарасу Григоровичу Шевченку. Кажуть, що його автори заховали в пам'ятнику колесо від трактора, прославляючи, тим самим, радянську техніку. Кажуть, що якщо уважно придивитися до пам'ятника, то колесо стане чітко видно тим, чиї найпотаємніші бажання неодмінно збудуться.
Також, з тильного боку пам'ятника розташована фігура напівлежачого козака. Його бронзова фігура вже потемніла від часу, а ось один палець блищить. Кажуть, що у всіх, хто потримається за цей палець, збудеться заповітна мрія.

Харків переповнений містичними місцями і легендами. Тут таємниці і міфи розташовані на кожному кроці. Якщо ви ще не були в найбільш загадкових місцях цього чарівного міста, то можете поспішити назустріч невідомому, але будьте обережні!


                                                    За матеріалами МyKharkov.info

Немає коментарів:

Дописати коментар