середа, 14 лютого 2018 р.

Харківщина туристична


Краснокутський дендропарк

       Харківська область, Краснокутський район, село Основинці
Краснокутськ відомий на всю Україну завдяки найстарішому в Україні дендропарку, який привертає увагу не тільки туристів, але й організацій, що можуть придбати саджанці для озеленення міст і селищ.
Деякі дослідники вважають, що дендропарк було закладено на місці Краснокутського Петропавлівського монастиря, адже на території парку зберігся вхід в підземні ходи. На верхньому ставку споруджено острів (острів Кохання), який поєднується з парком легким ажурним мостом.
Збереглися і споруджені ще під час закладки парку тераси, доріжки, майданчики, альтанки – елементи паркових ансамблів

Палацово-парковий комплекс Шидловських

       Харківська область, Валківський район, селище міського типу Старий Мерчик
Палац Шидловських у Старому Мерчику – архітектурний ансамбль XVIII століття в стилі класицизму. Указом Олександра III садиба в Старому Мерчику була оголошена заповідником у 1891 році. На той час це був один з небагатьох старовинних палацових комплексів, який практично не піддавався перебудові, а пейзажний парк поруч з палацом – вважали одним з найдавніших в Росії.

Шарівський палацово-парковий комплекс

       Харківська область, Богодухівський район, селище міського типу Шарівка
Мабуть, немає іншої садиби в Харківській області, про яку б не було стільки написано. І причина такого інтересу криється в такому рідкісному на сьогоднішній день збереженні автентичності пам'ятки архітектури. Окрасою Шарівки є двоповерховий палац. Засновником хутора Шарівка вважають сотника Охтирського козачого полку Матвія Шарія. Але саме цукрозаводчик Леопольд Кеніг, власник маєтку наприкінці XIX століття, вдихнув нове життя в садибу.
Були споруджені будинок управляючого, житло для обслуговуючого персоналу, приміщення для розведення фазанів і оранжереї, будинок лісника, стайні, гараж, майстерні, електростанція (на шість років раніше ніж у Харкові). Все це заслуга Кеніга, який до того ж витратив чимало коштів не тільки на благоустрій Шарівки, але і на створення парку, будівництво нових споруд. В Шарівському парку, площею 40 гектарів, були висаджені екзотичні дерева, облаштовано терасовий сад.
На верхній терасі знаходився партер з великим фонтаном. На пологому сонячному схилі нижньої тераси розташовувалося садове господарство з оранжереєю, будинком садівника, городом і садом. Саме звідси відкривається казковий вид на долину в низинній частині садиби, де була створена мережа водойм.

Немає коментарів:

Дописати коментар