четвер, 26 жовтня 2017 р.

Цікаві факти


 Цікаві факти про життя міста
За всю історію існування Харків отримав колосальний досвід, від чого став по-своєму унікальним. Однак деякі факти з життя Харкова невідомі і корінним його жителям, а деякі настільки нові, що інший харків'янин чує про них вперше. Отже, цікаві факти про місто, його жителів, архітектуру та побут.
«Харків - найкраще місто для життя»
У 2010 році місто красувалося безліччю білбордів з таким написом. Що, зрозуміло, харків'яни сприйняли як констатацію факту. Але мало хто знає, що за версією журналу «Фокус», Харків заслужив гордо називатися найкращим містом для життя. Правда, вже в 2011 розділив це звання з Києвом.

Салтівка: «міні- місто» в місті
Один з районів міста - Салтівка - це найбільший спальний район за кількістю зареєстрованих жителів в ньому по Україні. Більш того, тут проживає четверта частина від усього населення міста. Для прикладу - станом на перше липня 2015 року у Вінниці зареєстровано 369 тисяч осіб, що як мінімум на 30 тисяч менше, ніж на Салтівці.

 
Успенський Собор простояв без богослужіння 66 років
 Практично сімдесят років в Успенському Соборі не проводилося богослужінь. Історія його така, що з моменту зведення його один раз перебудовували, часто реставрували, проте, богослужіння проводилися. Однак з 1924 року по 1990 тут розміщувалися радіостанція, швейний і фарбувальний цехи а пізніше, в 1986 році, і Будинок органної та камерної музики, що функціонує по сей день. Відповідно, богослужінь в Успенському соборі не проводилося. Тривало це аж до початку дев'яностих, цілих 66 років.

 
Трамвайний дрифт
Одна з новітніх цікавих особливостей життя міста. Безумовне «ноу-хау», яке з гордістю взяв на себе Харків. Практично щодня тут трамваї сходять з рейок (між деякими з яких, до речі, відстань наближається до 4-5 сантиметрів), що поступово звертає на нього увагу всієї країни. Хоч це і не можна назвати атракціоном, і вже точно ніяк не можна назвати позитивною особливістю, але зовсім ще новим цікавим фактом мабуть назвати можна. Зрозуміло, ризик потрапити в аварію не радує ні городян, ні керівництва міста, тому якісь роботи по ремонту деяких ділянок все ж ведуться.
«Книжкова балка» - вічно плаваючий ринок книжок
 Сьогодні книжковий ринок, він же офіційно «Райський куточок», остаточно розташувався недалеко від станції «Історичний музей». Однак з моменту заснування в 1919 році, книжкова балка постійно переміщалася, оскільки радянською владою було заборонено продавати книги поза магазинами. В результаті торгівля здійснювалася то у Благовіщенського собору, то на Бурсацькому узвозі, то на набережній навколо Лопанського моста, то на Каскаді аж до 1999 року.

  
 Перший в СРСР хмарочос
 Відомий швидше за віршами Маяковського, ніж по архітектурної привабливості, Держпром став першим хмарочосом в радянському союзі. Що цікаво, побудували його всього за три роки: початок робіт зафіксовано влітку 1925 року, закінчення - восени 1928 го, та ще й з перервою в кілька місяців навесні +1926.
У Держпромі жили мавпи і була стайня
Відомо, що під час окупації міста, з 1941 по 1943 роки, кілька макак втекли із зоопарку та жили в будівлі Держпрому. Багатьом пізніше, вже в 2008 році, на честь 65 річчя визволення міста, приматам відкрили пам'ятник, який знаходиться на території зоопарку. Відомо також, що німці розмістили на першому поверсі стайню.

 
  Старовинний храм (Дмитріївську церкву) влада руйнувала навмисно
У автокефальної церкви, що знаходиться на Полтавській шляху, за часів СРСР містився не храм, а магазин і кафетерій, а потім і кінотеатр. З 30-х років старовинна споруда була передана у власність клубу «Автодор», після чого в будівлі заробили майстерні, магазини, кафе і навіть лікарський кабінет. Більш того, купола і частково дзвіницю навмисно знищили в 30-х, а в 60-х роках остаточно позбавили церква фактичної історичної цінності, знищивши храмові розписи.
У Харкові пройшов перший в світі процес над нацистськими військовими злочинцями
Перший в світі судовий процес над німецькими військовими злочинцями відбувся в Харкові. Більш того, він відбувся не після закінчення війни, а в повному її розпалі - в 1943 році, через кілька місяців після звільнення міста. Символічно, що страта трьох засуджених була проведена на Благовіщенському ринку - в місці, де німці проводили масові страти городян.

 
Харківський зоопарк - найстаріший в Україні
Для відвідувачів зоопарк відкрив двері вперше в 1903 році, тоді як заснований він був в 1895, вісьмома роками раніше. Він же став першим на території України. Спочатку на орендованій у Харківського університету землі розташовувалася виставка звірів і птахів, проте з 1911 року його поступово почали заселяти дикими тваринами. З 1930 року територія зоопарку не змінилася - сьогодні вона становить 22 гектари.

Немає коментарів:

Дописати коментар